Partner wydania
VERVA Street Racing to najważniejsza i największa impreza motoryzacyjna w naszym kraju. Od 2010 roku każdej jesieni miłośnicy zapachu benzyny i ryku silników spotykają się, by podziwiać fenomenalnych kierowców i oglądać piekielnie szybkie maszyny. W tym roku VSR odbędzie się w Płocku, a wstęp będzie darmowy. Organizatorzy przygotowali dla gości szereg atrakcji.

W ciągu siedmiu edycji VERVA Street Racing gośćmi wydarzenia było szerokie grono gwiazd. Wśród nich wymienić można kwartet występujący niegdyś w programie "Top Gear", czyli Jeremy'ego Clarksona, Jamesa Maya i Richarda Hammonda, a także Bena Collinsa, który w produkcji BBC pełnił rolę Stiga. Wydarzenie odwiedziło też wielu kierowców wyczynowych, spośród których Mika Häkkinen, Marcus Grönholm, Carlos Sainz, Stéphane Peterhansel czy Marc Coma znani są chyba nawet tym, którzy nie interesują się sportem motorowym. Co czeka nas w tym razem?

Tegoroczna VERVA Street Racing rozpocznie się w sobotę 14 października o godzinie 13 na stadionie Wisły w Płocku. Jak informują organizatorzy wydarzenia, prowadzącymi będą Paulina Chylewska z telewizji Polsat oraz Tomasz Wolny, prezenter znany z anteny TVP. Od godziny 13 do 16 w padoku imprezy będzie można oglądać ponad dwieście wyselekcjonowanych pojazdów, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Od najnowszych modeli, które niedawno trafiły do salonów, przez rozpalające wyobraźnię miłośników motoryzacji youngtimery, legendy amerykańskiej motoryzacji z potężnymi silnikami, stuningowane pojazdy, supersamochody, klasyki, aż po motocykle i pojazdy militarne.

Możliwość obejrzenia wszystkich tych maszyn w jednym miejscu to jednak nie wszystko. O 16 rozpoczną się dwugodzinne atrakcje na stadionie. W czasie pokazu będzie można zobaczyć w akcji aż 120 pojazdów. Przed publicznością zaprezentują się niezwykłe samochody należące do sportowej elity. Łukasz Kręski z zespołu ESKY AKVORACING TEAM przyjedzie do Płocka w Maserati Granturismo MC GT4, biorącym udział w zawodach z cyklu European Series. Inną ciekawostką będzie występ samochodu Radical SR8 RX. Maszyna legitymuje się mocą 430 KM, a jego waga to jedynie 680 kg, co daje nam pewne wyobrażenie o jego możliwościach. Całości obrazu dopełnią Ligier JS P3 i Dallara GP2, startujące w zawodach serii Formuły 2.

Organizatorzy VERVA Street Racing MOTO Pokolenia nie zapomnieli o widowiskowym aspekcie tego wydarzenia. Pomiędzy godziną 16 a 18 na stadionie Wisły Płock będzie można obejrzeć pokazy motocrossu akrobatów z FMX RedBull Team i młodych zawodników Akademii ORLEN Team. Nie zabraknie również zapachu palonej gumy. Zadba o to Kuba Przygoński, który zaprezentuje publiczności możliwości wyczynowej wersji Toyoty GT86. Pokaz Driftowego Mistrza Polski z pewnością nie pozostawi wrażenia niedosytu. Gdy już dym spalonego ogumienia wypełni nozdrza widzów, Kuba Przygoński przesiądzie się do innej maszyny – przygotowanego do zmagań w Dakarze Mini All4 Racing.

Po motoryzacyjnych doświadczeniach widzowie przeniosą swoje zainteresowanie na kolejną atrakcję przygotowaną na VERVA Street Racing. O godzinie 18 rozpocznie się koncert Dody, który po około półtorej godziny zakończy się kaskadą fajerwerków.

Od początku do końca imprezy na zgromadzonych będzie czekało wiele innych atrakcji. W strefie symulatorów jazdy będzie można poczuć się jak kierowca rajdowy lub wyczynowy motocyklista. Najmłodsi będą mogli skorzystać z dmuchańców i pluszowego miasteczka ruchu, pomalować twarz, a także bawić się w strefie przedszkolnej. Dzieci, które zmęczą się hałasem, będą mogły odpocząć w strefach, do których nie będzie docierał ryk wyczynowych silników.

Nie zabraknie też walorów edukacyjnych. Podczas VRS będzie można skorzystać z symulatora dachowania i zderzeń, by przekonać się, jak zachowuje się samochód i to, co wozimy w kabinie, podczas ekstremalnej sytuacji. Bezpiecznej jazdy na rowerze będzie można nauczyć się w miasteczku ruchu drogowego. Straż pożarna przygotuje zaś przyciągające wzrok wozy i namiot do ćwiczeń w zadymieniu. Na głodnych uczestników VERVA Street Racing czekać będzie strefa food trucków oraz Stop Cafe.

Wszystko wskazuje na to, że 14 października w Płocku nie będzie się nudził nikt, kto ceni motoryzację przez duże „M”.